• Veľkonočný turnaj v prehadzovanej

Dňa 27. marca 2024 sa konal na ZŠ s MŠ Demänovská ulica Veľkonočný turnaj mestských škôl v prehadzovanej štvrtých ročníkov. Turnaja sa zúčastnilo šesť škôl: ZŠ Janka Kráľa, ZŠ s MŠ Demänovská ulica, ZŠ Miloša Janošku, ZŠ s MŠ Okoličianska, ZŠ M. R. Martákovej a Evanjelická ZŠ biskupa Jura Janošku. Hralo sa systémom každý s každým 15 zápasov na dva sety. Všetky deti si turnaj naplno užívali a bojovali ako draci. Tešili sa z výhry, alebo boli smutní z prehry. Našim žiakom sa podarilo získať krásne 3. miesto.

• Darujte 2% z dane

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Združenie rodičov. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

• ŠKD v múzeu

Pri príležitosti Svetového dňa vody deti z ŠKD navštívili dňa 25.a 26. marca 2024 Múzeum SMOPaJ. Význam vody pre živú a neživú prírodu poznávali na nasledovných stanovištiach: 1. Vodné rastliny, ich biodiverzita a význam 2. Putovanie vody v prírode 3. Kto sa skrýva v siluetách 4. Život vodných bezstavovcov 5. Kto žije vo vode a pri vode. FOTO

• Čitateľská gramotnosť v ŠKD

Deti z ŠKD si svoju čitateľskú gramotnosť posilnili nasledovnými aktivitami: Vieš o čom čítaš? Deti I.a IV. ročníka si porovnali svoje čitateľské zručnosti pri odpovedaní na otázky z prečítanej rozprávky. Porozprávam vám rozprávku - deti rozprávajú deťom, Kotúľom na vandrovku - zážitkové aktivity k príbehu Ako šlo vajce na vandrovku, čítaním svojich obľúbených kníh, výrobou záložiek a ilustráciami prečítaných rozprávok. FOTO